...
Адреса: Полтава, вул.Сінна, 4А
Час роботи: ПН-СБ 9:00-17:00.

Чутливість зубів

Буває, що зуби реагують на холодне, гаряче, солодке, а видимих причин немає. Стоматолог не може знайти жодної порожнини. У такому разі йдеться про чутливість зубів.

 

Наш зуб закритий емаллю, зубним цементом і ясенною тканиною. Усе разом це прикриває дентин – чутливий шар зуба. І якщо починається збій у захисному шарі, зуб реагує болем. Це може відбуватися з кількох причин.

Стирання емалі під час чищення зубів.

Іноді ми так стараємося зубною щіткою, що непомітно “зчищаємо” із зуба емаль, оголюючи шийки зуба. Відбувається це з двох причин – через занадто жорстку зубну щітку і постійне використання відбілювальних зубних паст. Міняйте зубну щітку кожних три місяці, купуйте середньої жорсткості або м’яку. Якщо в підвищеній чутливості Ви підозрюєте зубну пасту, спробуйте на два тижні перейти на спеціальну пасту для чутливих зубів. При цьому не потрібно використовувати лікувальні пасти більше чотирьох тижнів. Потім перейдіть на профілактичну пасту.


Опускання ясен.

Одним із наслідків парадонтозу та інших хвороб ясен є опускання ясен – відділення ясен від самого зуба. У цьому разі потрібно йти до стоматолога і починати лікування парадонтозу. Інакше є ризик згодом втратити всі зуби.


Харчування.

За частого вживання продуктів із підвищеним вмістом кислоти, наприклад, цитрусових, магазинних соків, може відбутися поступове “розчинення” емалі. Відповідно, від звички щодня поїдати лимони замість яблук, краще відмовитися. А в ідеалі, після кожного прийому їжі споліскувати рот.

Скупчення нальоту.

Навіть якщо карієс ще не утворився, підвищена чутливість через скупчення нальоту в приясенних ділянках може попереджати про можливу небезпеку. Порада – ретельніша гігієна порожнини рота.

 

Якщо Вас турбує проблема підвищеної чутливості зубів, не полінуйтеся сходити до лікаря. Наприклад, у нас у стоматології на зуби наносять спеціальний фторлак.