...
Адреса: Полтава, вул.Сінна, 4А
Час роботи: ПН-СБ 9:00-17:00.
Головна » Послуги » Терапевтична стоматологія » Стоматологія для вагітних

Стоматологія для вагітних

Як відомо, вагітність – природний фізіологічний процес, який не повинен чинити негативного впливу на організм. Але, на жаль, через різні причини, іноді стан зубів у цей період все-таки погіршується. Зміни гормонального фону, перебудова всіх видів обміну речовин, зокрема кальцієвого, зниження захисних сил організму – ці чинники, які супроводжують будь-яку вагітність, водночас є факторами ризику розвитку стоматологічних захворювань. Саме тому вже на початку вагітності потрібно обов’язково відвідати стоматолога. Лікар не тільки визначить стан зубів, а й дасть поради щодо грамотного догляду за ними.


З якими ж проблемами може зіткнутися майбутня мама?

Гормональна перебудова під час вагітності часто призводить до гінгівіту. Гінгівіти – запалення ясен – спричиняються бактеріями, що містяться в залишках їжі та зубному нальоті. Ознаки гінгівіту дуже часто наростають до кінця вагітності. Ретельне дотримання гігієнічного догляду жінкою значно полегшує стан і перешкоджає виникненню ускладнень, але рідко призводить до повного позбавлення від недуги. Стоматологи під час лікування гінгівітів проводять професійне чищення зубів і протизапальну терапію. Адже нелікований або недолікований гінгівіт може призводити до серйозніших захворювань – пародонтиту, пародонтозу і навіть до втрати зубів.

 

Пародонтит – поширене запальне захворювання, що характеризується порушенням зубоясенного прикріплення й утворенням ясенних кишень. Причини виникнення або загострення пародонтиту у вагітних пов’язані з погіршенням кровопостачання і зниженням імунологічного захисту, біологічними особливостями організму тощо. Крім того, в організмі бракує вітамінів – через це ламкість судин стає підвищеною і відбувається спад кальцію, спад кісткової тканини. За даними вчених, пародонтит підвищує ризик виникнення ускладнень під час вагітності навіть більшою мірою, ніж куріння й алкоголь.


Підвищену кровоточивість ясен теж можна віднести до одного з частих симптомів під час вагітності. Як і в разі інших стоматологічних захворювань, цей стан визначається цілою низкою чинників, одним з яких є нестача кальцію. Особливо в другій половині вагітності, коли відбувається мінералізація (відкладення мінеральних солей кальцію, фосфору та ін.) скелета і зубів дитини. Під час вагітності відбувається мінералізація коронок усіх молочних зубів майбутньої дитини, що становлять основу твердих тканин зуба і насамперед емалі.


Ще більш драматична ситуація складається з виникненням карієсу під час вагітності. Нестача кальцію, активація мікробів на тлі зниження імунітету, зміна складу слини призводять до каріозного ураження зубів. Особливо небезпечно, якщо він проявляється на першому або третьому триместрі вагітності, коли ризик ускладнень дуже високий, а медикаментозні засоби обмежені.

 

Крім проблем у самих жінок, пов’язаних із запальними захворюваннями порожнини рота, ризик передчасних пологів у них трапляється на 15% частіше, тому що постійна інфекція в порожнині рота легко проходить через гематоплацентарний бар’єр (зв’язок матері і дитини) і додатково інфікує дитину.

 

І, нарешті, наявність карієсу в матері означає наявність його й у дитини. Близький контакт мами і малюка на перших місяцях життя призводить до інфікування дитини материнськими мікробами, що спричиняють карієс, що призводить до того, що вже на перших зубах, які прорізуються, з’являється карієс.

Що не можна робити під час вагітності:
  • Не можна лікувати зуби з використанням миш’яку.
  • Не можна використовувати для анестезії анестетики, що містять адреналін і його похідні, використовувати препарати для анестезії сумнівного походження.
  • Вагітним і жінкам, які годують, не можна відбілювати зуби.
  • Не можна переживати і нервувати, тому йти потрібно до того стоматолога, якому Ви довіряєте!

 

Усе це ми розповідаємо Вам для того, щоб іще раз наголосити на тому, що вкрай важливо пройти профілактичний огляд у стоматолога до вагітності, провести повний курс лікування за потреби, позбутися всіх наявних проблем і отримати консультацію щодо гігієни порожнини рота в період вагітності, прийому необхідних вітамінів і препаратів. Ми готові допомагати Вам у цьому та працювати у співпраці з Вашим гінекологом.

Зробити все своєчасно потрібно ще й тому, що можливість зайнятися зубами після народження малюка через безліч клопотів, ймовірно, випаде нескоро.

 

Якщо ж все-таки з’явилася необхідність у проведенні серйозних маніпуляцій (лікування зуба або нерва, видалення зуба), то в нашій клініці є всі необхідні матеріали та лікарські засоби, розроблені спеціально для вагітних жінок. Пам’ятайте, що ризик невирішеної проблеми буває набагато вищим, ніж ризик стоматологічного втручання!

І останнє, що ми хотіли б сказати в цьому розділі, що відвідування стоматолога не повинні обмежуватися тільки вирішенням проблем із зубами у майбутньої матусі. Ще до появи малюка мамі треба навчитися доглядати за його порожниною рота, молочними і корінними зубками. Крім того, добре, коли мама обізнана про ті профілактичні заходи, які збережуть зуби дитини здоровими – фторування, метод герметизації фісур та інші. Адже кожній мамі до снаги подарувати вашому малюкові красиві та здорові зуби! Чого ми всім майбутнім мамам і бажаємо!