...
Адреса: Полтава, вул.Сінна, 4А
Час роботи: ПН-СБ 9:00-17:00.
Головна » Послуги » Зуботехнічна лабораторія

Зуботехнічна лабораторія

Статус стоматологічний центр визначається наявністю зуботехнічної лабораторії. Стоматологічний центр Пальміра Дент має свою власну зуботехнічну лабораторію, що дає змогу швидко та якісно проводити роботи з протезування, незалежно від рівня складності, та гарантувати високу якість робіт. Пацієнт має можливість на будь-якому етапі примірки конструкції разом з техніком і лікарем обговорити і скорегувати форму, колір і вигляд конструкції. Зуботехнічна лабораторія пропонує такі види робіт:


 • Металокераміка (Німеччина).
 • безметалева кераміка
 • Напівкераміка
 • Цирконієва коронка
 • Суцільнолиті коронки.
 • Пластмасові коронки (тимчасові).
 • Знімні протези.

Металокераміка
vacumat 40 Т
VITA VMK®

Фірма VITA розробила облицювальну систему для нікельхромових і кобальтохромових сплавів – VITA VMK 95. Використання цього матеріалу дає змогу робити функціональні та високоестетичні реставрації, отримувати оптимальні результати з мінімальними зусиллями і за простою методикою.

Такий вид коронок являє собою монолітне металеве лиття. З естетичних міркувань литі коронки використовуються тільки на бічних зубах. Завдяки високій міцності їх рекомендують для використання як опори для мостоподібних конструкцій. Через те, що поверхня таких коронок ідеально гладенька, проведення гігієнічних процедур у цих конструкціях не складає жодних труднощів.

Пластмасові коронки

Найпростішими (і за виготовленням) і найдешевшими з усіх видів зубних коронок є пластмасові коронки. Напевно, тому, що вони не рівняютьсяі за міцністю з такими популярними матеріалами, як метал і кераміка, які служать по 10-15 років. І якщо для передніх зубів міцність не так важлива, то пластмасові коронки на жувальних зубах ставити не має сенсу. Щоправда, це все-таки робиться, але тільки на час, щоб захистити оброблені зуби, поки не будуть готові постійні коронки з металу або металокераміки. Пориста структура самої пластмаси також не є її перевагою, вона здатна вбирати запахи, барвники, які поступово змінюють колір пластмасових коронок, навіть якщо ви вживаєте звичайнісінькі чай, каву, ягоди тощо. Пори слугують гарним середовищем і для розмноження бактерій, боротися з якими допоможе тільки ретельна гігієна, інакше ви не уникнете запалення ясен, підвищеного ризику карієсу і пульпіту.

Знімні протези

У разі втрати навіть одного зуба відбувається ураження всієї зубощелепної системи. Щоб уникнути негативних наслідків (зміни у скронево-нижньощелепному суглобі, зміна прикусу, деформації жувальних поверхонь зубних рядів тощо), у разі втрати зубів необхідно проводити протезування (відновлення відсутніх зубів). Коли відсутність зубів невелика (1-3 зуби), найчастіше можна обійтися незнімними протезами. Коли дефект зубного ряду великий (6 і більше зубів), вдаються до знімних протезів.

Знімні зубні протези називають знімними, тому що їх можна знімати й одягати в будь-який час самостійно, без травм навколишніх тканин, зубів і шкоди для самого протеза. Зубний протез слід розглядати як лікувальний апарат, що відновлює цілісність зубного ряду, його жувальну здатність, покращує зовнішній вигляд, а також запобігає подальшому руйнуванню жувальної системи.

Види знімних протезів

Знімні протези бувають часткові (пластинчасті та бюгельні) – застосовуються за часткової втрати зубів, і повні – за повної втрати зубів.

– Пластинчастий протез

Часткові знімні пластинкові протези – це лікувальні ортопедичні апарати, що відновлюють основні функції зубощелепної системи (наприклад, жування). Ці протези належать до нефізіологічних, тобто тиск, який виникає під час жування, вони передають на тканини, які для цього не пристосовані (на слизову оболонку порожнини рота), а через неї – на альвеолярний відросток і тіло щелепи, піднебіння. Тим самим з часом викликають атрофію кісткової тканини.


– Бюгельний протез

Бюгельний протез – сучасний і комфортний вид знімного протеза. Він складається з литого металевого каркаса, пластинкового базису і штучних зубів. У каркас входять:


  • Сідло – частина литого каркаса, який несе на собі пластмасовий базис зі штучними зубами.

 

  • З’єднувальні елементи (дуги), які забезпечують з’єднання сідлоподібних і опорно-утримувальних елементів.

 

 • Опорно-утримувальні пристосування (кламери, аттачмени, телескопічні системи). За допомогою сідла вертикальні та горизонтальні сили, що виникають під час жування, передаються на слизову оболонку протезного ложа. Кількість сідел залежить від кількості дефектів (втрачених зубів). Основна перевага такого протеза порівняно з пластинчастим – розподіл жувального навантаження ближче до фізіологічного (жувальне навантаження передається не тільки на ясна, кісткову тканину, а й на опорні зуби, що оптимально розподіляє його між слизовою оболонкою та природними зубами, що залишилися).

 

Крім того, використання дуги зменшує розмір конструкції, роблячи її більш компактною і комфортною у використанні. Дуга частково закриває піднебіння або під’язиковий простір, тому функція мови не порушується, зберігається чутливість, не виникне незручностей під час вживання їжі, адаптація до протеза відбувається швидше. Показання до вибору конструкції бюгельного протеза залежать від топографії дефектів зубного ряду, від його протяжності, стану опорних зубів, зубів антагоністів, виду прикусу, індивідуальних особливостей.

– Гнучкі знімні зубні протези з нейлону

Нова ера в царині неметалевих матеріалів, що використовуються в ортопедичній стоматології

Нейлоновий протез – це новий вид знімного протезування зубів. В якості основи тут виступає нейлон, який завдяки своїм властивостям, піднімає цей вид протезування зубів на абсолютно новий рівень. Завдяки своїй еластичності нейлонові протези здатні гнутися, при цьому не ламаючись, але при цьому вони мають певну жорсткість, набагато меншу порівняно з акриловими пластмасами. Мають підвищену міцність, естетичність, а також гіпоалергенність.

Показання до застосування

Нейлоновий протез використовують у найрізноманітніших ситуаціях – від незначного дефекту зубного ряду до повної адентії, для цього виготовляють частковий або повний знімний протез.

Основні переваги
  • Нейлонові протези дуже легкі, тому звикання до них відбувається відносно швидше, ніж до інших знімних протезів (наприклад, до протезів на акриловій пластмасі);

 

  • Естетичність. Нейлоновий базис напівпрозорий і досить тонкий, до того ж колір базису точно підбирається під колір ясен, тому нейлонові протези практично не помітні оточуючим;

 

  • На відміну від бюгельних протезів з опорно-утримувальними кламерами, гнучкі протези використовують для фіксації дентоальвеолярні кламери, які складаються не з металу, а з того самого матеріалу, що й сам базис. Тому вони не помітні для очей, до того ж такі кламери не завдають шкоди емалі зуба;

 

  • Завдяки інертності нейлону, гнучкі протези не викликають алергічних реакцій і токсичного впливу;

 

  • Висока міцність і зносостійкість базису означає, що нейлонові протези прослужать Вам довгі роки;

 

  • Гідрофобність. Гнучкі протези не вбирають воду і не пропускають всередину себе флору порожнини рота. Це означає, що цей вид протезування зубів більш гігієнічний; Нейлонові протези досить легко чистити. Для цього достатньо зубної щітки і пасти. Іноді конструкцію необхідно очищати за допомогою спеціального розчину для очищення знімних протезів. У цей розчин протез занурюється на півгодини, а потім промивається проточною водою;

   Відсутність металу в конструкції протеза;

  • На відміну від незнімного протезування і бюгельного на замкових з’єднаннях, для гнучких протезів немає необхідності в препаруванні зубів;

 

 • Більш м’який і делікатний вплив на ясна, отже, відсутність подразнення і запалення в ділянці протезного ложа.

У середньому гнучкі знімні зубні протези з нейлону служать близько 5 років – зрозуміло, в тому разі, якщо ви правильно за ними доглядаєте.

Що також має знати пацієнт про нейлонові знімні протези
  • “Неагресивний” метод протезування не вимагає препарування сусідніх зубів. Сусідні опорні ЗУБИ НЕ БУДУТЬ ОБТОЧУВАТИСЯ для нейлонового зубного протеза!

 

  • Нейлон, з якого складається еластичний протез, повністю позбавлений залишкового мономера, який міститься в інших протезах. Тому нейлоновий протез НЕ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ АЛЕРГІЮ у людей, до неї схильних. Нейлон абсолютно нешкідливий!
  • Еластичні нейлонові протези – ПРОТЕЗИ – НЕВИДИМКИ, оскільки для їхньої фіксації в роті використовують спеціальні кріплення-фіксатори того самого кольору, що й ясна.
 • Еластичні протези з нейлону позбавлені металу, тому, якщо ви вже носите протези або коронки, що містять метали, не виникне проблем, пов’язаних з іонним обміном. Матеріал, з якого зроблено нейлоновий еластичний протез, абсолютно не гігроскопічний, тому в ньому не живуть мікроорганізми. А отже, еластичний знімний протез ГІГІЄНІЧНІШИЙ.